Şekerpancarı Tarlalarında Yerinde İnceleme

03 Haz 2020, Basında Biz.

Mutlucan Şeker Fabrikası yönetimi, 2 üniversiteden gelen bilim insanları ve fabrika teknik personelleri ile birlikte Elbistan ve Afşin’deki şekerpancarı tarlalarında incelemelerde bulundu.

Mutlucan Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Mutlu, üreticinin her zaman yanlarında olduklarını belirterek, “Üretimin her anında çiftçimize rehberlik etmeyi en büyük görev sayıyoruz” dedi.

Ekim dönemini geride bırakan Elbistan ve Afşin’deki şekerpancarı üreticisi, ürünlerinden en çok verimi alabilmek için tarladaki mesaisine devam ediyor. Şekerpancarının en iyi şekilde büyümesinin sağlanması için bu dönemdeki müdahaleler de büyük önem arz ediyor. Mantar ya da diğer hastalık etmenleri ile mücadele de üretimi etkileyen faktörlerin başında geliyor. Mutlucan Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Mutlu, 2 üniversiteden gelen bilim insanları ve fabrika teknik personeli ile birlikte sahada incelemelerde bulundu. Tarladaki çiftçilerle yaşanan sorun ve sıkıntılarla ilgili görüş alışverişinde bulunan Mutlu, yaptığı değerlendirmede, “Elbistan ve Afşin’deki şekerpancarı üreticilerinin karşılaştığı sorunları tarlada yetiştirme döneminde çözüm üretmek için inceleme çalışmaları başlattık” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın.

Top