Şeker fabrikasında devir teslim gerçekleşti.

24 Tem 2018, Basında Biz.

          Özelleştirme İdaresi Genel Başkanlığı tarafından satış ihalesi yapılan Elbistan Şeker Fabrikası’nın, Mutlucan Şeker A.Ş.’ye fiili devri gerçekleştirildi.

Elbistan Şeker Fabrikası’nın yeni sahibi olan Mutlucan Şeker A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Birol Mutlu, tek amaçlarının üretim olduğunu vurgulayarak, “Bu fabrikanın, bu bölgede ilelebet çalışmasına katkı sunacağız” dedi.

Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.’ye (Türkşeker) ait olan ve özelleştirme ihalesi yapılan Elbistan Şeker Fabrikası’nın 297 milyon lira bedelle satışına onay vermesinin ardından, tesisin, Özelleştirme İdaresi’nden Mutlucan Şeker A.Ş. firması adına devriyle ilgili olarak Özelleştirme İdaresi’nde imza töreni düzenlendi. Devri öngören imzaların atılmasının ardından firma yetkilileri, Elbistan Şeker Fabrikası’na gelerek fiili devir işlemlerini başlattı. Fiili devir işlemleri için Elbistan Şeker Fabrikası’na gelen Mutlucan Şeker A.Ş., Yönetim Kurulu Başkanı Birol Mutlu’nun en önemli mesajı, fabrikada üretim devamlılığı oldu.

Elbistan Şeker Fabrikası’nın Mutlucan Şeker A.Ş. bünyesinde faaliyet göstereceğini kaydeden Mutlu, “Mutlucan Şeker olarak yeni firmamız kuruldu. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda sözleşmemiz yapıldı. Bugün itibariyle de devir işlemleri için Elbistan’a geldik” şeklinde konuştu.

Fabrikayı daha ileriye götüreceklerinin altını çizen Mutlu, “Hedefimiz, fabrikayı daha iyi şartlarda çalıştırmak. Eskilerden devralacağız, daha ileriye götürmeye çalışacağız. Bundan başka hiçbir emelimiz yok. Bu fabrikanın, bu bölgede ilelebet çalışmasını sağlamak için hep beraber katkıda bulunacağız. Elbistan’da şeker ürünleri haricinde de yeni yatırım alanları ile ilgili de araştırmalarımız olacak. Bu konuda da varsa öyle bir durum yapmak isteriz. Biz yatırımcıyız. İşimiz çalışmak. Başka bir şey anlamayız biz” ifadelerini kullandı.

Birkaç gün sürmesi beklenen fiili devir işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte Elbistan Şeker Fabrikası, Mutlucan Şeker A.Ş.’nin yönetimine geçmiş olacak.

Kaynak : ElbistanınSesi

 

Top